Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (12)
Visticamāk ikvienam autovadītājam un gājējam reiz ir nācies satikt agresīvu braucēju, kurš neievēro luksoforu signālus, strauji maina joslas vai neciena citus šoferus. Bet kā ar tiem tikt galā? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes sniedz bijušais autosportists un „Drošas Braukšanas Skolas” (DBS) valdes loceklis Artūrs Priednieks kopā ar Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) ekspertiem.
Kā norāda Artūrs Priednieks, agresīvi autobraucēji ir transportlīdzekļa vadītāji, kuri bieži pārsniedz ātrumu, pie krustojumiem un luksoforiem strauji uzsāk braukt, strauji bremzē un maina braukšanas joslas. Šādi šoferi diezgan bieži lieto skaņas signālu, lai izteiktu savu neapmierinātību, brauc pārlieku tuvu citiem transportlīdzekļiem, nelieto pagriezienu rādītājus, nereti ignorē luksofora signālus un ceļa zīmes. Šādi šoferi ir arī potenciāli bīstami citiem satiksmes dalībniekiem.
Agresīvos braucējus var iedalīt divās kategorijās: patstāvīgi agresīvie braucēji, kuri neatkarīgi no apstākļiem uz ceļa uzvedas agresīvi, kā arī pasīvi agresīvie braucēji, kuru agresiju var izraisīt citu autovadītāju nekaunīga rīcība. Šos šoferus kaitina arī citu autovadītāju vilcināšanās uz ceļa, braukšana lēnāk, nekā paredzēts noteikumos, blakussēdētāja iejaukšanās un šofera braukšanas stila komentēšana, gājēju vilcināšanās, ceļa šķērsošana tam neparedzētās vietās un citi faktori.
„Tie, kas ir ikdienas agresīvie braucēji, parasti ir emocionāli un satraukti, viņus var izprovocēt arī sīkas detaļas. Bieži vien šos autobraucējus izprovocē teju viss. No savas autovadītāja pieredzes varu teikt, ka pret agresīviem autobraucējiem jābūt mierīgiem, labu reizi varam pat pasmaidīt, taču speciāli konfliktu meklēt nevajadzētu. Būsim iecietīgi, jo ne vienmēr agresīva braukšana liecina par nekaunīgu un agresīvu braucēju. Arī BALTA pieredzē ir bijuši gadījumi, kad vadītājs kļuvis agresīvs kādu apstākļu ietekmē, piemēram, noticis sadzīves nelaimes gadījums, cietis bērns, un tēvs steidzas uz slimnīcu. Tad arī tiek mēģināts visādiem līdzekļiem ātrāk pārvietoties un apbraukt citus autovadītājus, bet beigās sanāk apskrāpēt pašam savu automašīnu,” atklāj BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.
Ko darīt, ja uz ceļa nākas sastapties ar agresīvu braucēju? Ingus Savickis iesaka maksimāli izvairīties no agresīva braucēja provocēšanas, neatbildēt ar agresīviem žestiem un strauju bremzēšanu ar mērķi viņu pārmācīt. Viņš norāda, ka citus mēs nevaram pārmācīt, bet sekot līdzi savai braukšanas kultūrai gan varam. Tāpēc arī BALTA kopā ar DBS, Valsts policiju un portālu „Delfi” pašlaik aktualizē jautājumu par Latvijas autobraucēju kultūru, aicinot ikvienu autovadītāju ar testa www.katubrauc.lv palīdzību noteikt, vai viņš ir „Zirgspēku pavēlnieks”, „Stūres rata meistars” vai cits braucējs, reizē aizdomājoties arī par savu braukšanas kultūru un kopīgi uzlabojot satiksmes drošību Latvijā.
Arī Artūrs Priednieks atgādina lieki neprovocēt agresīvos braucējus: „Vēlme pārmācīt noteikti vēl vairāk mudinās agresīvo šoferi uz negatīvu pretreakciju. Ja redzat, ka agresīvais braucējs brauc aiz jums, varbūt ir vērts viņu palaist, lai izvairītos no iespējamām nesaskaņām. Rietumeiropas valstīs, piemēram, Vācijā ir izteikta prakse ziņot policijai par agresīviem autobraucējiem. Ja braucēja rīcība rada reālus draudus citiem satiksmes dalībniekiem, iespējams, ir vērts par šādiem braucējiem tomēr ziņot policijas darbiniekiem.”
BALTA transporta eksperts un autosportists Krišjānis Caune norāda: „Ātra braucēja gadījumā nevaram likt vienādības zīmi ar agresīvu braucēju. Daudz precīzāks būtu apzīmējums „nekaunīgs braucējs”, kas vairāk atbilst ikdienā novērotajam, profesionālajā darbībā fiksētajām un ātrumtrasēs redzētajam. Taču pats galvenais, atrodoties uz ceļa, ir cienīt vienam otru. Brīžos, kad šķiet, ka citu autovadītāju rīcības dēļ eksplodēsiet no dusmām, iesaku pasmaidīt un visu uztvert ar mierīgu prātu. Turklāt šādos brīžos palīdz laba, mierīga mūzika.”
Kā atpazīt nekaunīgu autobraucēju un kad ceļu satiksmē kļūt uzmanīgākam? Eksperti skaidro, ka nekaunīgs autobraucējs:
nelieto pagrieziena rādītājus.
nelaiž savā braukšanas joslā transportlīdzekli, kurš pārkārtojas no citas joslas.
uzskata, ka visiem viņš ir jālaiž, bet pats negrib ievērot pieklājību pret citiem, piemēram, visiem zināmais „rāvējslēdzēja” princips, viņaprāt, nav jāievēro.
brauc pa 3.joslu (kreisā, malējā josla) ar atļauto ātrumu pat tad, ja abas malējās joslas labajā pusē ir brīvas.
pārvietojas pa sabiedriskā transporta joslu.
sastrēguma stundu laikā iebrauc krustojumā, nobloķējot satiksmi, turklāt sastrēgumos ignorē nepārtraukto līniju un apdzen citus satiksmes dalībniekus.
nepavirzās uz šosejas labo malu vietās, kur ir pusotra braukšanas josla katrā virzienā jeb tā sauktā „apdzīšanas josla”.
apstājas vai stāv vietās, kur tas aizliegts, turklāt tas notiek, traucējot kopējai satiksmes plūsmai. Nekaunīgs braucējs novieto savu transportlīdzekli stāvēšanai tā, kā viņam pašam ir ērtāk.
veic kreiso pagriezienu tur, kur viņam tas ir nepieciešams, neņemot vērā ceļa apzīmējumus vai ceļa zīmes.
intensīvas satiksmes laikā vilcinās uzsākt kustību pie regulējoša krustojuma, iedegoties zaļajam luksofora signālam;
dzelteno krāsu uztver kā zaļo un neievēro luksoforu signālus.
ļoti lēni pārvietojoties, meklē apstāšanās un stāvēšanas vietu pat tad, kad aiz viņa brauc citi transportlīdzekļi.
neatstāj automašīnā zīmīti ar telefona numuru, ja ir novietojis savu transportlīdzekli tā, ka tas traucē citiem.
bieži lieto skaņas signālu.
met pa logu izsmēķus pat tad, ja aiz viņa brauc citi transportlīdzekļi.
ātri paliek nikns par katru sīkumu un cenšas pārmācīt citus vadītājus, piemēram, strauji nobremzējot pirms cita transportlīdzekļa.
nenotīra sniegu no sava auto, tādējādi stipri samazinot savu redzamību.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.