Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (12)
Latvijas auto restaurācijas darbnīcā „Riga Master Workshop” (RMW) nule noslēgusies 1967.gadā ražota sarkana divdurvju „Mercedes-Benz 250SE coupe” atjaunošana, pastāstīja RMW īpašnieks Māris Bebris.
RMW šo visai reto „Mercedes” iegādājās ASV, un gada laikā veikta pilnīga auto restaurācija. Darbnīcā mašīna nonāca daļēji izjauktā stāvoklī, taču komplektācija gandrīz pilnībā atbilda attiecīgā modeļa perioda specifikācijai.
„Auto virsbūve bija relatīvi labā stāvoklī, taču motoram un transmisijai bija nepieciešams kapitālais remonts,” atzina darbnīcas īpašnieks Bebris.
Pēc virsbūves datu plāksnītes restauratori secināja, ka auto sākotnēji piegādāts ASV tirgum, tostarp jau „Mercedes” rūpnīcā uzstādīts šīs valsts frekvencēs strādājošs „Becker” radio.
Lai mašīna atgūtu iespējami autentisku izskatu, daļa restaurējamo detaļu, piemēram, konkrētajam modelim atbilstošs motors, pārnesumkārba tika iegādātas interneta izsolē.
Kupeja „Mercedes 250SE”, kurā izmantota šasija W111, ražota no 1965. līdz 1967.gadam. To salīdzinoši ātri nomainīja jaudīgāki auto, piemēram, „Mercedes 280SE” un ar 3,5 litru V8 motoru aprīkotais 280SE3,5.
Auto aprīkots ar modernu inžektormotoru M129, tas spēj attīstīt līdz 190 km/h lielu ātrumu un līdz 100 km/h ieskrienas 11,8 sekundēs.
Kopumā dizainera Pola Brakū (Paul Bracq) veidotos auto raksturo akurāts, moderns virsbūves dizains, vertikāli novietoti galvenie lukturi, būtiski palielināts stiklotais laukums, izskatīgas radiatora restes. Šodien šie modeļi tiek uzskatīti par vieniem no labākajiem 60.gadu un 70.gadu sākuma dizainparaugiem.
Pirmo reizi autobūves vēsturē virsbūvē pasažieru drošībai apzināti projektētas deformācijas zonas, kas izkliedē enerģiju sadursmes gadījumā, bija paredzētas arī drošības jostas, savukārt priekšējiem riteņiem pievienotas progresīvākas disku bremzes. Standartaprīkojumā bija ietverts arī radio un elektriskie logi.
Pavisam laistas klajā 5259 „Mercedes 250SE” kupejas un vēl nepilns simts šā modeļa kabrioletu. Tādējādi šis ir salīdzinoši rets auto, tomēr bieži vien tas oldtaimeru tirgū netiek pienācīgi novērtēts, jo kolekcionāri lielāku interesi izrāda par jaudīgākiem šā laika modeļiem, stāsta Bebris.
Darbnīca savā īpašumā esošo skaisti sarkano auto plāno izmantot reprezentācijas pasākumos vai arī pārdot kādam gādīgam kolekcionāram. Tā vērtība pēc restaurācijas ir apmēram 90 000 eiro.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.