Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (12)
Interneta lietotāji ikdienā par nozīmīgāko tūlīt aiz miega un mobilā tālruņa lietošanas atzīst pieeju internetam, noskaidrots projekta www.novertekvalitati.lv veiktajā aptaujā. Nozīmīguma ziņā internets konkurē ar laiku, kas pavadīts kopā ar ģimeni, bet krietni apsteidz tādas iespējas kā izglītība, ikdienas duša, rīta kafija vai tēja, ceļošana un atpūta ar draugiem. Turklāt puse interneta lietotāju bez globālā tīmekļa, neizjūtot tā trūkumu, varētu iztikt ne ilgāk kā 3 dienas.
Gandrīz piektdaļa jeb 18% no visiem interneta lietotājiem norāda, ka interneta trūkumu izjustu jau dažu tuvāko stundu laikā pēc tā pazušanas, bet 2% lietotāju bez šī pakalpojuma nespēj iztikt ne mirkli. Visvairāk interneta trūkumu jūt jaunieši vecumā līdz 19 gadiem – ceturtdaļa bez interneta varētu iztikt nepilnu dienu, bet 1-3 dienas puse no tiem. Katram ceturtajam no aptaujātajiem diskomforts rastos pēc nedēļas, kas pavadīta bez interneta. Vislielāko trūkumu radītu e-pasta, Skype un citu saziņas veidu (63%), norēķinu (61%) un informācijas meklēšanas iespēju (60%) zudums. Tikai trešdaļai lietotāju pietrūktu tādas iespējas kā sociālie tīkli un ziņu portāli.
„Fakts, ka bez interneta pat pusei lietotāju būtu grūti aizvadīt vairāk kā trīs dienas, liecina, ka tas ieņem stabili augstu vietu mūsdienu „pirmās nepieciešamības komplektā”. Ņemot vērā interneta nozīmi sadzīvē, ir svarīgi, lai lietotājs būtu pārliecināts, ka lieto iespējami labāko risinājumu un viņu negaida tādi nepatīkami pārsteigumi kā pēkšņas tehniskas problēmas vai ātruma samazināšanās”, skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.
Kopumā divām trešdaļām interneta lietotāju pēkšņa interneta pazušana radītu satraukumu. Vislielāko diskomfortu interneta pazušanas gadījumā izjustu sievietes (70%), jaunieši vecumā līdz 19 gadiem (81%) un interneta lietotāji pēc 50 gadu vecuma (70%), kā arī respondenti ar vidēji augstiem un augstiem ienākumiem (virs 400 LVL) – 73%.
Gatavi upurēt alkoholu, saldumus un pusdienas ārpus mājas
Deviņi no desmit interneta lietotājiem būtu gatavi atteikties no atsevišķām ikdienas ērtībām uz pusgadu, lai tikai saglabātu pieeju internetam. Katrs otrais respondents būtu gatavs sešus mēnešus iztikt bez alkohola un pusdienām ārpus mājas. Četri no desmit aptaujātajiem atteiktos no saldumiem, bet katrs trešais no pasākumu un sporta nodarbību apmeklēšanas. Interesanti, ka vīrieši daudz biežāk nekā sievietes par labu internetam atteiktos no kursiem un izglītības iespējām (attiecīgi 23% vīriešu, bet tikai 14% sieviešu), ceļojumiem (vīrieši 27% gadījumu, kamēr sievietes vien 17%), kā arī pasākumu apmeklēšanas (katrs trešais vīrietis, bet tikai katra piektā sieviete).
Biežāk nekā vidējais Latvijas iedzīvotājs internetu kā ļoti būtisku savas ikdienas sastāvdaļu novērtējuši skolas vecuma jaunieši (15-19 gadi) un respondenti vecumā pēc 50 gadiem, kā arī mazpilsētu iedzīvotāji. Tendences rāda, ka interneta loma ikdienas dzīvē palielinās, pieaugot respondentu ienākumu līmenim, kas skaidrojams ar plašāku interneta lietojumu augstāk kvalificētu un atalgotu darbinieku vidē. Vismazāko nepieciešamību pēc interneta izjūt lauku rajonu iedzīvotāji.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.