Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (12)
Noslēgusies pirms pusgada uzsāktā iniciatīva Latvijas reģionos “City Up”, kuras ietvaros jaunieši tika aicināti izstrādāt reģionālajiem uzņēmumiem informācijas tehnoloģiju risinājumus. No 18 pieteiktajiem projektiem, uzvarētāju laurus plūkuši cēsnieki Jānis Rečs un Kaspars Ivanovs. Puiši Cēsu veselības un sporta centram "Aura" palīdzējuši modernizēt klientu uzskaites un atskaišu sistēmu, pārejot no arhīva papīra formātā uz mūsdienīgu un digitālu risinājumu.
“Jauniešu starts šajā iniciatīvā sniedz mums cerību, ka arī nākotnē Latvijas reģionos attīstīsies jaunas idejas, kā arī darbosies konkurētspējīgi uzņēmumi,” stāsta “DPA” valdes loceklis Sandis Kolomenskis. “Šodiena ir pierādījums tam, ka reģionos dzimušas idejas un risinājumi var gūt redzamību valstiskā mērogā, kā arī svarīgāko nozares pārstāvju uzmanību. Novēlam jaunajiem speciālistiem neapstāties un veidot arvien jaunus projektus,” tā viens no pasākuma iniciatoriem Sandis Kolomenskis.
Pirmo vietu ieguva divi apņēmīgi jaunieši no Cēsīm, Jānis Rečs un Kaspars Ivanovs, kas izstrādājuši Cēsu veselības un sporta centram “AURA” klientu uzskaites un atskaišu sistēmu. Informācija, kas par klientiem iepriekš glabājusies papīra formātā, tagad apvienota ērtā un parocīgā datorizētā formātā. Projekta ietvaros uzrakstītas vairāk nekā 1500 rindiņas koda, realizēts elektroniskais pacientu pieraksts pie konkrēta ārsta, iespējama citu ārstniecības personu pievienošana, pacientu informācijas ievade un pacientu talona aizpildīšana, dažādu klasifikatoru ievade u.c. iespējas.
“Esam patīkami pārsteigti par paveiktā darba apjomu un padarīto šajos trīs mēnešos. Dotais laiks nebija garš, lai apgūtu programmēšanas valodu pilnībā, tomēr puiši ir pierādījuši apbrīnojamu neatlaidību, izveidojot funkcionālu un darbotiesspējīgu rezultātu. Vēl nedaudz noslīpējot, puiši var jau gaidīt nākamos klientus ar līdzīgām vajadzībām,” tā par uzvarētāju paveikto stāsta viens no žūrijas locekļiem, “Microsoft Latvia” vadītājs Ēriks Eglītis.
Otrās vietas apbalvojums aizceļoja uz Siguldu pie Ralfa Cimermaņa no Siguldas Valsts ģimnāzijas. Lai Siguldas vietējam uzņēmumam “Pixelbags” atvieglotu piekļūšanu preču datiem, Ralfs Cimermanis izveidojis jaunu noliktavas uzskaites risinājumu tiešsaistē. Projekta izstrādes laikā tika izmantota programma “Pyton”, jo tā ir viena no populārākajām programmēšanas valodām un programma “MySQL”, kas savukārt ir viena no populārākajām datubāžu programmām. Projekta rezultātā izveidota funkcionējoša uzskaites sistēma, kas ir pieejama tiešsaistē, ievērojami atvieglojot uzņēmuma ikdienu.
Trešo vietu ieguva Jelgavas 5. vidusskolas audzēkņi ar diviem atsevišķiem projektiem – skolas mājaslapu un izglītojošo virtuālo tūri Jelgavas pilī un apkārtnē. Natālijas Sirotkinas veidotā virtuālā tūre ir pierādījums dinamiskam un interaktīvam mācību veidam, savukārt Ņikitas Kikinova, Toma Kaidalova, Darijas Daņiļevičas un Viktorijas Smeskajas veidotā Jelgavas 5. vidusskolas mājas lapa kā piemērs skolēnu aktīvai iesaistei skolas dzīvē.
Iniciatīvas noslēgumā īpašu uzmanību un pateicību izpelnījās vietējie uzņēmēji un arī skolotāji, kas atbalstīja jauniešus projektu izstrādes laikā - Aleksandrs Smirnovs no Jelgavas 5. vidusskolas, Inese Simkeviča no Priekuļu tehnikuma un Saiva Vītola no Siguldas Valsts ģimnāzijas.
Iepriekš ziņots, ka reģionālā inovāciju un uzņēmējdarbības attīstības iniciatīva “City Up” tika uzsākta 2014. gada septembrī ar mērķi veicināt reģionālo uzņēmēju un jauniešu abpusējo sadarbību jaunu biznesa ideju radīšanai, izmantojot mūsdienīgas IT tehnoloģijas. Uzņēmēji varēja dalīties ar savām vēlmēm uzņēmuma IT vides, komunikācijas vai mājas lapu izstrādei un uzlabošanai, bet 9.-12. klašu skolēni varēja piedāvāt risinājumus. Kopumā šajā iniciatīvā dalību pieteica 18 jauniešu komandas, savukārt četras komandas veica savu ceļu līdz pusfinālam. Iniciatīvas konkurētspējīgāko ideju autoriem un skolotājiem dāvanās tika pasniegti planšetdatori jaunu projektu un ideju realizēšanai.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.