Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (4)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
18:49Digitālais aģents: nevajag kautrēties par nezināšanu (1)
Dzīvesstils / Baudas & izpriecas
Vairākus mēnešus Rīgas centrā darbojas atpūtas vieta, kas īpaši specializējusies Kubas cigāru un augstākās kvalitātes dzērienu piedāvājumā – cigāru bārs „La Casa del Habano”.
Tā saimnieks Mahešs Ramnani akcentē, ka „La Casa del Habano” piedāvā klientiem visaugstāko kvalitāti par vislabāko cenu, apvienojot veikalu, bāru, dažādu baudāmu lietu kolekciju apskates vietu un lielisku atpūtas vidi cigāru cienītājiem.
„Šī ir vieta, kas simbolizē noteiktu dzīvesstilu, un tā ideāli piemērota ikvienam, kas prot novērtēt un baudīt labas lietas un dzīvi kopumā,” cigāru bāru vērtē tā īpašnieks.
Piedāvājums šeit patiešām ir iespaidīgs. Uzņēmējs, kuram piederošā kompānija ir ekskluzīva Kubas cigāru importētāja Baltijas valstīs, stāsta, ka „La Casa del Habano” piedāvājumā vienmēr ir vismaz 60 – 70 cigāru veidi, un starp tiem atrodamas vairākas markas, kas iegādājamas tikai šeit. Kā piemērus M.Ramnani rāda „Baltasar” – cigārus, kas ražoti īpaši Baltijas valstīm, kā arī īpašus eksemplārus no 1966.gada kolekcijām.
Kubā cigāru tabaku eksportam audzē tikai vienā valsts daļā, Baltijas valstīs tie tiek ievesti tieši no tālās salas. Gan transportēšanas, gan uzglabāšanas laikā cigāriem pastāvīgi tiek nodrošināti atbilstoši uzglabāšanas apstākļi – gaisa temperatūra, gaisa mitrums u.c. Mahešs piebilst, ka cigāru tapšanas procesā no tabakas lapu audzēšanas un kaltēšanas līdz to nonākšanas pie klienta iesaistīti ap 250 cilvēku.
„Cigāru smēķētāji ir īpaša sabiedrības daļa. Tos var kūpināt vienatnē, bet var arī kopā ar draugiem un domubiedriem īpaši tam paredzētā atmosfērā, malkojot konjaku vai kādu citu dzērienu, iesaistoties interesantās sarunās,” teic cigāru bāra saimnieks.
Cigāriem ir visdažādākie raksturlielumi, kā garums, kas nosaka degšanas ilgumu, resnums, pēc kā var spriest par tabakas aromātu spektru, un citi. Mahešs piebilst, ka pēc būtības cigāri kā bērni – „audzināmi” un veidojami tā, lai panāktu pēc iespējas labāku ārējo izskatu, labu aromātu, kopumā tos padarot par kaut ko ekskluzīvu.
Lai arī cigāru smēķētāji tiek uztverti kā veiksmīgu, neatkarīgu un noteiktu dzīves līmeni sasniegušu ļaužu kopums, uzņēmējs nepiekrīt stereotipam, ka tie ir tikai bagātnieku izprieca – cigāru cenas sākas no pusotra lata. Savukārt attiecībā uz dārgajiem cigāriem, kuru cena var sasniegt 40 un vairāk latu, viņš kā piemēru min interesantu salīdzinājumu.
„Ja iegādājaties cigāru no „dārgā gala” par 30 latiem, to varat izbaudīt divas stundas. 50 grami laba konjaka vai pudele lieliska vīna maksā apmēram tikpat, bet cik ilgu laiku var baudīt šos dzērienus, līdz glāze vai pudele tukšas?” retoriski jautā Mahešs.
„La Casa del Habano” īpašnieks arī uzsver, ka cigārus nevar salīdzināt ar cigaretēm, kuras daudzi cigāru cienītāji nesmēķējot. Ikdienas pīpētāji tās regulāri nomainot tieši pret cigāriem, kas neizraisa atkarību (jo tajos nav ķīmisku vielu), ja nu vienīgi emocionālu. M.Ramnani uzņēmumam pieder arī divi cigāru bāri Tallinā, un laika gaitā novērots, ka nobaudīt pa cigāra dūmam aizvien biežāk mēdz arī daiļā dzimuma pārstāves.
Uzņēmējs, kurš pirmo cigāru izsmēķējis pirms 26 gadiem, bet regulāri ar tiem aizraujas jau 19 gadus, neuzskata, ka iespaidīgo „dūmkoku” kūpināšana ir netikums.
„Netikums ir „fast food”, turklāt attiecībā uz cigāriem pastāv izvēle – smēķēt piecus nedēļā vai vienu dažos mēnešos. Savulaik aktierim Džordžam Bērnsam ārsts ieteica nesmēķēt cigārus, taču – ārsts nomira, bet Bērnss ar visu kūpināšanu nodzīvoja 100 gadu,” piebilst Mahešs.
Pa pirmajiem darbības mēnešiem „La Casa del Habano” jau paguvis izveidoties arī pastāvīgo klientu loks. M.Ramnani stāsta, ka ir klienti, kuri mēdz atnākt dienas vidū un atlikušo tās daļu pavadīt šeit – tāpat vien atpūšoties vai arī kārtojot ikdienas lietas, ko nodrošina bezmaksas Wi-Fi.
Daļa apmeklētāju šeit nesteidzīgai cigāru baudīšanai iegriežas pēc vakariņām, turklāt, lai netraucētu mierīgo atmosfēru, bārā nav līdzīgām atpūtas vietām tik raksturīgā televizora. Tā ir gluži kā cita pasaule – par telpu, kas atdalīta ar bīdāmam stikla durvīm, saka bāra saimnieks, kurš bez cigāriem kā laba dzīvesstila iezīmes min augstas kvalitātes vīnu un ēdienu bez mākslīgām piedevām.
Nereti kā lieliska piedeva pie cigāra tiek minēti dažādi dzērieni, un arī Mahešs atzīst, ka cigāra dūmu aromātu labprāt izbauda kopā ar armanjaku, konjaku, kalvadosu vai ilgi izturētu viskiju. Taču viņš pieļauj, ka daudziem nebūs nekas pretī kūpināt cigāru, malkojot rumu, džinu vai šņabi.
„Gaumes ir dažādas, nav pasaulē lietu, kas būtu piemērotas ikvienam, tās katram jāatrod pašam,” piebilst cigāru lietpratējs.
„La Casa del Habano” atrodas Rīgā, Jeruzalemes ielā 10 (ieeja no Dzirnavu ielas).
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.