Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (4)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
18:49Digitālais aģents: nevajag kautrēties par nezināšanu (1)
Gada nogale ir tas brīdis, kad steidzam iegādāties greznas kleitas un kostīmus, jo klāt ir aktuālais svētku laiks. Tā vien liekas, ka šajos svētkos ir atļauts viss, taču uzmanies, nepārcenties, jo Tu taču nevēlies iegūt nomināciju „Gada stila kļūda”. „Apmeklējot dažādas balles un saietus, es esmu novērojusi, ka bieži cilvēki, gatavojoties pasākumam, nav iepazinušies ar ielūgumā norādīto dreskodu vai nezina, ko norādītais dreskods nozīmē,” lai palīdzētu novērst šādas kļūdas un iepazīstinātu ar populārākajiem dreskodiem, ieteikumos dalās iepirkšanās kluba Stilago.lv pārstāve Latvijā Katrīna Dorošenoka.
„White Tie” jeb „balta kaklasaite” - šis ir visformālākais no ģērbšanās stiliem. Ja esi saņēmusi ielūgumu ar šādu dreskodu, tad noteikti šajā pasākumā būs ļoti smalka publika, kurai etiķete nav sveša. Sievietei ir jātērpjas garā vakarkleitā (ieteicams līdz grīdai), cimdos, augstpapēžu kurpēs un ar mazu clutch somiņu. Nekādā gadījumā nedrīkst ierasties ar izlaistiem matiem, kailām rokām, kā arī nav ieteicams vilkt bižutēriju. Izcils piemērs „White Tie” dreskodam ir Britu karaļnama oficiālās pieņemšanas. Savukārt vīriešiem ir jātērpjas frakā ar baltu tauriņu vai kaklasaiti, lakādas kurpēs un vestē, kurai ir jābūt baltā krāsā, pilnīgākam koptēlam ir ieteicams uzvilkt arī baltus cimdus.
„Black Tie” jeb „melna kaklasaite” vai „tumšs uzvalks” - šis ir viens no populārākajiem dreskodiem, bieži tiek izvēlēts Ziemassvētku ballēm, kāzām vai teātra pirmizrādēm. Sievietēm, ierodoties uz pasākumu ar šādu dreskodu, ir jātērpjas klasiskā kokteiļkleitā, tai ir jābūt ar nelielu dekoltējumu, un tās garums nedrīkst būt īsāks par plaukstas platumu virs ceļgala. Drīkst arī tērpties garā vakarkleitā vai greznā kostīmā, taču jāatceras, ka kostīmam ir jābūt augstas kvalitātes auduma, tam nav ieteicami raksti vai apdrukas. Vīrietim ir jātērpjas smokingā.
„Semi - formal” jeb „vidēji formāls” - šāds dreskods ir atbilstošs vakara pasākumiem, kuri tiek rīkoti dārgos restorānos vai korporatīvos pasākumos. Pēc nosaukuma tā vien liekas, ka, apmeklējot šo pasākumu, viss ir skaidrs ar dreskodu, bet ar džinsiem un žaketi šeit nebūs līdzēts. Apmeklējot šādu pasākumu, sievietei ir jāģērbj klasiska kokteiļkleita (skat. „Black Tie”), bet, ja pasākums notiek pirms 18:00, tad sieviete var tērpties greznā kostīmā vai elegantā ikdienas kleitā. Vīrietim, apmeklējot šādu pasākumu, ir jātērpjas tumšā uzvalkā, smokings šajā gadījumā nav obligāta prasība. Ja pasākums tiek plānots pirms 18:00, tad vīrietis drīkst tērpties jebkuras krāsas uzvalkā.
„A5” jeb „pēc pieciem” - ierasti šis dreskods tiek piemērots pasākumiem, kuri sākas pēc plkst. 17:00. Šajā gadījumā sievietei ir ieteicams tērpties greznā blūzē un svārkos vai kokteiļkleitā, bet vīrietim ir atļauts tērpties brīvāka stila uzvalkā, tam obligāti nav jābūt lietišķam, kā arī drīkst nelikt kaklasaiti.
„Casual” jeb „brīvais stils”- šo dreskodu nereti izvēlas pasākumiem, kuri tiek rīkoti brīvā dabā, piemēram, piknikam vai korporatīvai ballītei ofisā. Ierodoties uz šādu pasākumu, nav ieteicams tērpties pārāk vienkārši vai sportiski, labāk ierasties uz pasākumu klasiskā stilā. Protams, vienmēr ir jāņem vērā pasākuma vieta vai iemesls, jo ierasties uz sportiska rakstura pasākumu golfa klubā augstpapēžu apavos nebūtu ieteicams!
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.