REALSPIEDZIVOJUMS.LV dāvina Ziemassvētku vecīša vizīti sagaidot Jauno 2025. gadu (2)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (9)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
No 12. līdz 15. jūlijam Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un Ventspils teātra namā Jūras vārti norisināsies starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls SENSUS, kas pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēs vairāk kā 80 Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus. Festivāla programmā plānoti vairāki kamermūzikas un simfoniskās mūzikas koncerti, meistarklases mūzikas studentiem, kā arī simfoniskās mūzikas koncerts bērniem un vecākiem par īpaši draudzīgām biļešu cenām.
Festivāla SENSUS atklāšanas koncerts – Berlīnes filharmoniķu stīgu kvartets, Vineta Sareika un Sennu Laine
Datums – 12. jūlijs
Laiks – plkst. 20.00
Vieta – Liepājas koncertzāle Lielais dzintars
Koncerta programmā – V. A. Mocarts, L. van Bēthovens, F.Šūberts, K.Lācis
Piedalās – Vineta Sareika (vijole), Sennu Laine (čells) un orķestra Berlīnes filharmoniķi stīgu kvartets: vijolnieki Luiss Felipe Koelju (Luiz Felipe Coelho) un Marlēne Ito (Marlene Ito), altists Hoakins Rikelme Garsija (Joaquín Riquelme García), kontrabasists Gunārs Upatnieks
Ielūdz – festivāls SENSUS (www.sensusfestival.com) un koncertaģentūra Laba mūzika
Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs vai bilesuparadize.lv
Festivāla atklāšanas koncertā 12. jūlija vakarā koncertzāles Lielais dzintars Lielajā zālē muzicēs leģendārā orķestra Berlīnes filharmoniķi stīgu kvartets. Viņiem šajā koncertā pievienosies pasaulslavenā stīgu kvarteta Artemis pirmā vijole Vineta Sareika un Sennu Laine – čelliste, kura regulāri muzicē kopā ar Danielu Barenboimu, pianistu Langu Langu un citām izcilākajām klasiskās muzikas pasaules zvaigznēm.
Koncerta pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt reti atskaņoto Volfganga Amadeja Mocarta Adagio un fūgu divām vijolēm, altam un basam. Līdzās – Ludviga van Bēthovena slavenā Devītā jeb Kreicera vijolsonāte, veltīta laikabiedram, ievērojamam vijolniekam Rūdolfam Kreiceram. Sonāti būs iespējams klausīties spožā pārlikumā vijolei un stīgu kvintetam.
Koncerta otrajā daļā – Kārļa Lāča jaundarba pirmatskaņojums un Franča Šūberta Stīgu kvintets Do mažorā, kas tapis dažus mēnešus pirms autora nāves. To pamatoti uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem kamermūzikas paraugiem.
Plašaka informācija par starptautisko mūzikas festivālu SENSUS atrodama festivāla mājas lapā www.sensusfestival.com.
Kamermūzikas koncerts Salut à la France jeb “Sveiciens Francijai”
Datums – 13. jūlijs
Laiks – 20.00
Vieta – Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”
Koncerta programmā – M.Ravēls, Ž.Ibērs F. Pulenks, Ž.Kasterēds, M.Damāzs
Piedalās – Anete Toča (flauta), Egils Upatnieks (oboja), Guntis Kuzma (klarnete), Gustavo Nunjess (fagots), Andrejs Žusts (mežrags), Aleksandrs Batī (trompete), Fabriss Milišērs (trombons), Agnese Egliņa (klavieres)
Ielūdz – Festivāls SENSUS (www.sensusfestival.com) un koncertaģentūra “Laba mūzika”
Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs vai bilesuparadize.lv
Šajā festivāla SENSUS koncertā spilgtāko franču komponistu mūziku koka un metāla pūtēju ansambļiem atskaņos vadošie Eiropas un Latvijas solisti.
Koncerta pirmajā daļā prožektoru gaismā būs koka pūšaminstrumenti: skanēs Morisa Ravela barokāli greznais veltījums karabiedriem “Kuperēna piemiņai”, Žaka Ibēra “Trīs nelieli skaņdarbi” un Fransisa Pulenka vitālais, dzirkstīgais “Sekstets”. Flautiste Anete Toča, obojists Egils Upatnieks un klarnetists Guntis Kuzma satiksies ar vienu no mūslaiku vadošajiem pasaules fagotistiem – Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra solistu Gustavo Nunjesu no Urugvajas – un spožo slovēņu mežradznieku, orķestra “Berlīnes filharmoniķi” mūziķi Andreju Žustu.
Koncerta otrajā daļā uzstāsies trīs metāla pūšaminstrumentu virtuozi - Francijas Radio filharmoniskā orķestra pirmā trompete Aleksandrs Batī, pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš uzvarējis starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā, kā arī ieguvis Echo Klassik balvu par savu pirmo solo albumu Fabriss Milišērs, kā arīorķestra “Berlīnes filharmoniķi” mežradznieks Andrejs Žusts. Solisti atskaņos franču komponista-matemātiķa Žaka Kasterēda “Sonatīni trompetei un klavierēm”, Fransisa Pulenka reti dzirdamo, agrā jaunībā sacerēto “Trio mežragam, trompetei un trombonam” un Žana Mišela Damāza “Trio trompetei, trombonam un klavierēm”.
Ar lieliskajiem pūšaminstrumentālistiem koncerta abās daļās tiksies viena no Latvijas izcilākajām pianistēm – prasmīgā un ugunīgā Agnese Egliņa.
Plašakā informācija par starptautisko mūzikas festivālu SENSUS atrodama festivāla mājas lapā www.sensusfestival.com.
Simfoniskās mūzikas koncerts “Rožu kavalieris”
Koncerti Liepājā un Ventspilī
Datums – 14. jūlijā Ventspilī un 15. jūlijā Liepājā
Laiks – 19.00
Vieta – Ventspils teātra nams “Jūras vārti” un Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”
Piedalās – Latvijas festivāla orķestris, diriģents Karels Marks Šišons, solists Sergejs Krilovs (vijole)
Koncerta programmā – M. Gļinka, R. Štrauss, P. Čaikovskis, I. Stravinskis
Ielūdz – Festivāls SENSUS (www.sensusfestival.com) un koncertaģentūra “Laba mūzika”
Biļetes – Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” un Ventspils teātra nama “Jūras vārti” kasēs, www.bilesuparadize.lv un www.bilesuserviss.lv
Festivāla SENSUS spožākais mūzikālais notikums, kurā Latvijas festivāla orķestra sastāvā kopā ar vadošajiem Latvijas mūziķiem muzicēs visi festivāla viesmākslinieki. Pie orķestra diriģenta pults stāsies Latvijā iemīļotais un starptautiski atzītais diriģents Karels Marks Šišons, kurš no 2009. līdz 2012. gadam bija LNSO mākslinieciskais vadītājs, pasaules lielāko opernamu un koncertzāļu pastāvīgs viesis, augstu apbalvojumu īpašnieks.
Koncerta programmā – Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” virpulīgā uvertīra, Igora Stravinska krāsainā svīta no baleta “Ugunsputns” un Riharda Štrausa izsmalcinātā un vīniski krāšņā svīta no operas “Rožu kavalieris”. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijolkoncertā. 2016.–2017. gada sezonā Krilovs koncertē ar Londonas filharmonisko orķestri, Berlīnes Konzerthaus orķestri, Skotijas Karalisko Nacionālo orķestri, Bāzeles simfonisko orķestri un citiem. 2016. gadā ierakstu kompānija Deutsches Grammophon laida klajā Krilova pirmo CD ar A. Vivaldi “Gadalaikiem”. Kopš 2008. gada Sergejs ir Lietuvas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs, un viņa vadībā orķestra repertuāra diapazonas sniedzas no baroka līdz mūslaiku mūzikai. Kā atzīst pats mūziķis, ļoti nozīmīga bijusi viņa draudzība ar Mstislavu Rostropoviču, kurš spēcīgi ietekmējis viņa radošo personību.
Koncertā Latvijas festivāla orķestra stīgu grupas vadīs slaveno Berlīnes filharmoniķu mūziķi - vijolnieki Luiss Felipe Koeljo un Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un kontrabasists Gunārs Upatnieks, savukārt čellu grupas līdere būs Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste. Par izcilu pūšaminstrumentu skanējumu rūpēsies Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra fagotu grupas koncertmeistars Gustavo Nunjess, kā arī pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, orķestra Berlīnes filharmoniķi mežragu grupas mūziķis Andrejs Žusts un trompetes virtuozs Aleksandrs Batī.
Daļu no šī koncerta programmas būs iespēja dzirdēt īpašā, bērniem un vecākiem veidotā koncertā 15.jūlija agrā pēcpusdienā.
Plašakā informācija par starptautisko mūzikas festivālu SENSUS atrodama festivāla mājas lapā www.sensusfestival.com.
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS! NEVILTOTS PRIEKS, KA LATVIJĀ IR SIRDSSILTI MĀKSLINIEKI, KURI IEGULDA SIRDI UN DVĒSELI LABDARĪBĀ LATVIEŠU TAUTAI.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.