REALSPIEDZIVOJUMS.LV dāvina Ziemassvētku vecīša vizīti sagaidot Jauno 2025. gadu (2)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (9)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
Ja agrāk šķita, ka pa pasauli var ceļot vien situēti citu Eiropas valstu seniori, tad pašlaik arvien biežāk baudīt dzīvi dodas arī vecāka gada gājuma cilvēki no Latvijas. Tomēr, plānojot ceļojumus, cilvēki nereti ir tik aizrāvušies ar pozitīvajām emocijām un "somu pakošanu”, ka bieži vien aizmirst parūpēties par savu veselību un drošību. Lai senioriem viņu vecumā ceļot būtu pavisam droši un atpūtu neizjauktu veselības problēmas, speciālisti, izanalizējot Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA (PZU grupa) atlīdzību pieteikumu statistiku, ir radījuši vienkāršus un praktiskus ieteikumus, kā senioriem, kas vecāki par 60 gadiem, parūpēties par sevi gan pirms ceļojuma, gan atpūtas laikā.
Aplūkojot BALTA atlīdzību pieteikumus, nākas secināt, ka šo pēdējo trīs gadu laikā senioriem visbiežāk nācies piedzīvot kādu negadījumu Spānijā (10,6%). Tomēr tālu neatpaliek arī tādas kūrortu valstis kā Turcija (7,1%) un Grieķija (6,2%), kā arī vieni no iecienītākajiem ceļotāju galamērķiem – Vācija (7,1%) un Austrija (7,1%).
Plānojot doties kādā sen kārotā ceļojumā pēc jauniem piedzīvojumiem un iespaidiem, neatkarīgi no tā, cik tālu no Latvijas atrodas galamērķis, ieteicams:
1. Pie baseiniem – uzmanīgi! Noteikti neaizmirstiet ceļojumā doties ar īpaši ērtiem, kājai labi piestiprinātiem apaviem, kuriem ir stabila un raupja zole, kas neslīd pa mitrām virsmām. Tāpat, ja dodaties uz kūrortu, kur plānots atpūsties pie baseina, līdzi jāņem peldčības, jo, kā rāda BALTA dati, 13% gadījumu seniori ceļojumu laikā piedzīvo dažādas traumas, kas visbiežāk ir rokas vai kājas lūzumi vai izmežģījumi, kas radušies, krītot uz slidenas vai nelīdzenas virsmas.
2. Vēlams tikties ar savu ģimenes ārstu un noskaidrot vispārējo veselības stāvokli - BALTA dati rāda, ka 43% gadījumu seniori ceļojumos piedzīvo hronisku slimību saasinājumus. Ierastākie gadījumi ir saistīti ar sirds un asinsvadu vai vēdera orgānu veselības stāvokli, kā arī asinsspiediena paaugstināšanos vai pazemināšanos, tāpēc par sliktu nenāks asinsspiediena mērījumi, asins analīzes vai pat ultrasonogrāfija. Ir svarīgi arī atcerēties ceļojumā paņemt līdzi ikdienā lietojamās zāles, kā arī medikamentus hronisku slimību paasinājumu vai lēkmju ārstēšanai, kurus jums jau ir piemeklējis ģimenes ārsts, kas jūs pazīst vislabāk. BALTA pieredze liecina, ka ceļojumu laikā var atgadīties pat ļoti nopietni negadījumi, kas saistīti ar asinsvadu akūtu saslimšanu, piemēram, 2014. gadā apdrošinātājs izmaksāja atlīdzību 21 318 eiro vērtībā senioram, kuram ceļojuma laikā radās akūti asinsrites traucējumi un cietušo bija nepieciešams steidzami hospitalizēt.
3. Neaizmirsīsim par kājām un kāju vēnām - tieši ceļojumos seniori piedzīvo ikdienai neierastas vai nogurdinošākas aktivitātes, gaisa temperatūras maiņu, iespējama arī ilglaicīga sēdēšana šaurā vietā (lidmašīnā, autobusā), it īpaši kombinācijā ar nepietiekamu ūdens daudzumu. Tie ir visbiežākie iemesli, kuru dēļ senioriem ceļojumos sāk rasties vēnu problēmas. Vēnas uzpampst, rodas diskomforts, un dažkārt rodas trombi, kas var atrauties un radīt dzīvības apdraudējumu. Tādēļ ieteicams par sevi parūpēties laikus un neaizmirst, ka ūdens pudelīte pie rokas ir vairāk nekā ļoti ieteicama.
4. Dodoties ceļojumā ar lidmašīnu, noteikti pievērsiet uzmanību tam, kāds ir jūsu bagāžas saturs (cik plīstoši priekšmeti tajā ir), cik ļoti tā ir pasargāta no garnadžiem, kā arī, ja bagāža tiek nodota, noteikti paturiet visus bagāžas dokumentus, kas norāda tās kodu. Kā liecina BALTA dati, 18% gadījumu ceļojošajiem senioriem nākas piedzīvot bagāžas aizkavēšanos vai bojājumus. Īpaši svarīgi ir parūpēties par to, lai jūsu bagāža ir droša – aizslēgta ar nelielu slēdzeni vai arī aplikta ar speciālajām aizsarglentēm. Ja plānotais lidojums ir ar pārsēšanos, tad ietiniet ceļasomu speciālajā plēvē, lai pasargātu savu bagāžu ne tikai no garnadžiem, bet arī no nosmērēšanās un bojājumiem.
5. Visas svarīgās lietas, kas jums ir īpaši noderīgas un nepieciešamas ceļojuma laikā – maks, fotoaparāts, video kamera, pase un citi svarīgie dokumenti -, ceļojuma laikā ir jātur pie sevis rokās vai pleca somiņā. Šo somiņu noteikti turiet nevis uz muguras, bet gan sānā vai priekšpusē, lai jūs spētu to pilnībā sajust, pārredzēt un pasargāt no garnadžiem, jo statistika rāda, ka 9% gadījumu seniori ceļojuma laikā piedzīvo trešās personas prettiesisku rīcību, kas visbiežāk ir tieši privāto mantu zādzība, piemēram, tiek nozagti maki, rokas somiņas, fotoaparāti vai kameras.
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS! NEVILTOTS PRIEKS, KA LATVIJĀ IR SIRDSSILTI MĀKSLINIEKI, KURI IEGULDA SIRDI UN DVĒSELI LABDARĪBĀ LATVIEŠU TAUTAI.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.