RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

KRUSTTEVS.COM pēta: Vai vīrieša veiksmei ir sakars ar skaistumu?

KRUSTTEVS.COM pēta: Vai vīrieša veiksmei ir sakars ar skaistumu?
Foto: Publicitātes foto.
Kintija Bulava · 29.09.2012. 10:06

Laiks, kad vīrieši lepojās ar savām grumbainajām, vēja appūstajām sejām un rokām, kas smaržoja pēc viskija un cigāriem, šķiet, ir beidzies. Mūsdienās tu vari būt veiksmīgs tikai tad, ja esi kopts un pievilcīgs – tā uzskata vairums skaistumkopšanas speciālistu.

 

„Vīrieši jau pārliecinājušies, ka ārējais izskats palīdz gūt pārliecinātību par sevi, vairo panākumus personīgajā dzīvē un veicina karjeras izaugsmi. Ja esi vesels, izglītots, sakopts, labi izskaties, it visā būsi sekmīgāks par citiem. Cilvēks, kas izstaro pārliecinātību, ir pievilcīgs,” stāsta Starptautiskās CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolas 2.kursa studente Maria Nekrasova.

 

Bieži vien stresa iekšējie un ārējie faktori traucē ķermeņa, prāta un dvēseles harmonijai. Laika ritumā tas var kļūt par iemeslu sakairinātai un pārlieku jutīgai sejas ādai, kas savukārt veido sausumu, ātrāku novecošanos un apsārtumu. Pirmās cieš tieši acis – parādās tumšie loki un maisiņi. Atrodoties stresā, vīrietis ne tikai nejūtas pārliecināts par sevi, bet izskatās saguris, apātisks un garlaicīgs.

 

Vai vīrietim ir vajadzīga kosmētika un profesionāla sejas ādas kopšana? Par šo jautājumu nav vienprātības arī pašu vīriešu vidū. Vieni uzskata, ka paši par sevi ir neatvairāmi, citi domā, ka saprātīgs laba parfīma un krēma pielietojums nemaz nebūtu lieks.

 

Vēsture liecina, ka karaļi, slavenu dzimtu vīrieši izsenis izmantojuši pūderi un smaržas, lai demonstrētu savu sociālo pārākumu. Piemēram, Napoleonam Bonapartam ir bijusi unikāla odekolonu kolekcija…

 

Vēlāk vīriešu kosmētika uz laiku tika aizmirsta, jo par kulta parādību kļuva izteikta vīrišķība. Šādā kontekstā smaržu lietojums bija nevietā, jo tas asociējās ar sieviešu pasauli.

 

Paaudze, kas dzimusi pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, par skaistumkopšanu nedomāja, jo bija izaugusi pārliecībā, ka kosmētika, tāpat kā matu ruļļi, attiecas tikai uz sievietēm. Pirmais skūšanās krēms kosmētikas tirgū parādījās 1950.gadā. Drīz vien tas kļuva par neatņemamu vīrieša rīta dušas rituāla sastāvdaļu. Mūsdienu vīrieši arvien lielāku uzmanību pievērš savam ārējam izskatam un kosmētikai, novērojusi jaunā speciāliste.

 

„Vīriešu un sieviešu ādas ir atšķirīgas. Atšķirību pamatā ir testosterons, vīriešu svarīgākais dzimumhormons, kas nodrošina citu pH līmenī nekā sievietēm. Vīriešu ādas pH ir 4,5 – 5,0, bet sievietēm - 5,7. Vīriešu āda ir par 15 – 25% biezāka. Tās virskārta ir izturīgāka, ar intensīvāku asinsriti, tumšāka, jo tajā ir vairāk melanīna un kolagēna šķiedru. Minēto īpašību dēļ vīrieši ir pasargāti no celulīta, ādas izstiepšanās un priekšlaicīgas novecošanas. Tomēr problēmu ar ādas ārējo izskatu arī vīriešiem ir pietiekami daudz. Ļoti vāji sīkie asinsvadi bieži vien ir par iemeslu neveselīgam, labi pamanāmam sarkani violetam sejas ādas tonim. Vīriešiem ir daudz vairāk matu folikulu, tauku un sviedru dziedzeru, kas darbojas daudz aktīvāk nekā sievietēm. Šīs vīriešu ādas īpatnības nereti izraisa apsārtumu, pinnes, taukainu spīdumu un pārmērīgu svīšanu. Fizioloģisko īpatnību dēļ vīriešu ādai, līdzīgi kā sieviešu, ir vajadzīga ikdienas speciālā kopšana, reizēm arī profesionāļa padoms,” turpina Maria Nekrasova.

 

Ko par vīriešu attiecībām ar skaistumkopšanas industriju vēsta jaunākie statistikas dati? Ja friziera pakalpojumus sievietes un vīrieši izmanto puse uz pusi, tad no manikīru klientūras vīrieši veido vien ceturto daļu, bet solāriju salonos klienti – vīrieši ir aptuveni 30%. Interesanti, ka pēdējos gados vīriešu interese palielinājusies arī par plastikas ķirurģiju. Pie kosmētiķiem gan vīrieši vēršas tikai ārkārtas gadījumos.