RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi aicināti piedalīties semināros par bērnu mutes veselību

Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi aicināti piedalīties semināros par bērnu mutes veselību
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 04.11.2014. 16:31

Rīgas domes Labklājības departaments 12. un 19.novembrī rīko bezmaksas seminārus "Mutes veselības mācība pirmsskolas izglītības iestādēm".

 

Uz kuriem aicināti pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi. Abi semināri notiks Rīgas domes Labklājības departamentā - Rīgā, Baznīcas ielā 19/23, 3.stāva zālē no plkst. 8:30 līdz 13:30. Semināriem iespējams pieteikties, zvanot pa tālruni 67105680 vai rakstot uz e-pastu: liva.vitola@riga.lv. Vietu skaits ir ierobežots!

 

Semināra dalībnieki varēs pilnveidot prasmes un iemaņas, lai pārrunātu ar bērniem un viņu vecākiem mutes veselības veicināšanas jautājumus, kā arī vadīt praktiskas nodarbības. Semināru satura pamatā ir apmācību programma "Mutes veselības veicināšana pirmsskolas vecuma bērniem", kurā iekļauti dažādi uzdevumi un praktiski piemēri par mutes veselības paradumu attīstīšanas nozīmi jau agrīnā bērna vecumā un to nozīmi visa mūža garumā.

 

Pēc semināra dalībnieki saņems metodisku rokasgrāmatu, kas turpmāk palīdzēs praktiskajā darbā ar mazajiem audzēkņiem, kā arī īpaši bērnu vecākiem izstrādātu informatīvo brošūru "Zobiņi veseli", kurā atrodami ne vien svarīgi ieteikumi un padomi zobu kopšanā, bet arī "Veselā zobiņa sertifikāts", ko bērns varēs saņemt par uzcītīgu zobu tīrīšanu. Dalībnieki saņems apliecību par 6 stundu semināra noklausīšanos.

 

Rīgas domes Labklājības departaments vērš uzmanību, ka mutes veselības higiēna un pareizi zobu kopšanas ieradumi jāattīsta jau agrīnā bērnībā, tādējādi bērnā attīstot gan pozitīvu attieksmi un iemaņas mutes higiēnā, gan atbildības sajūtu pret savu veselību kā vērtību. Pedagogi, apgūstot semināra apmācību programmu un metodisko rokasgrāmatu, šīs zināšanas varēs likt lietā arī turpmākā nodarbību vadīšanā pirmsskolas izglītības iestādēs, jo metodiskajā materiālā iekļauta gan izglītojoša informācija un teorētisks priekšstats par mutes veselību, gan praktiski uzdevumi un piemēri par tādām tēmām, kā: mutes un zobu uzbūve, struktūra) un maiņas sakodiens; mutes kopšanas līdzekļi, to pielietojums, dozēšana un zobu kopšanas metodes atbilstoši vecuma attīstības īpatnībām; zobu bojāšanās mehānisms un pārtikas produktu tiešā un pastarpinātā ietekme; fluorīdu raksturojums, dozēšana un fluorīdu saturošu produktu lietošanas pasaulē un Latvijā; "Uzraudzītās zobu tīrīšanas efektivitāte bērnudārzos", kā arī bērnu zobu traumatisma profilakse , vizītes pie zobārsta un citas tēmas.