REALSPIEDZIVOJUMS.LV dāvina Ziemassvētku vecīša vizīti sagaidot Jauno 2025. gadu (2)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (9)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
Sīpolu mizas pie malas - laiks Lieldienās ieviest nedaudz tālo austrumu tradīciju! Neparasta olu krāsošanas un pagatavošanas recepte nāk no valsts, kurā Lieldienu nav. Tā sauktā marmora jeb tējas ola sniedz pārsteigumiem bagātus rezultātus kā olas mākslinieciskajā noformējumā, tā garšas buķetē. Austrumu garša varētu kļūt par svaigu vēsmu latviešu tradicionālajā svētku virtuvē. Par marmora olu, Ķīnas tradīcijām un tējas olas pagatavošanu stāsta SIA “Apsara” tējas meistars Andris Purviņš.
Ja olu krāsošanai šogad gribas atmest ar roku, jo cik tad var ar tām sīpolu mizām ķēpāties, tad mums ir alternatīva tradīcija, kas varētu atgriezt bērnības prieku par olas čaumalas sasišanu! Ķīna ir valsts, kurā mūsu Lieldienas nepazīst, taču olu krāsošana arī tur ir sena tradīcija. Marmora jeb tējas olu Ķīnas lielveikalā varat nemeklēt, tā tējnīcās no iespaidīgiem stikla traukiem tiek pasniegta kā liels dārgums. Tradicionāli ķīnieši tēju nekad nepasniedz vienu. Krāsotā tējas ola līdzās krekeriem, riekstiņiem un citiem niekiem, kas baudāmi pie tējas, tiek pasniegta kā uzkoda.
“Kādēļ marmora? Protams, nosaukums ir likumsakarīga asociācija. Skaistais marmora plaisu efekts sasniegts sasitot cieti vārītās olas čaumalu un atstājot to ievilkties Ķīnas melnās tējas un garšvielu maisījuma izvilkumā. Turklāt izvilkuma efekts atspoguļojas ne vien marmora virsmai līdzīgajā izskatā, bet arī garšas buķetē. Marmora jeb tējas ola no spēcīgā izvilkuma gūst intensīvu garšu, kas noteikti ienesīs svaigu vēsmu latviskajā Lieldienu virtuvē,” stāsta “Apsara” tējas meistars Andris Purviņš, kurš pats reiz garšojis tējas olu Ķīnas tējnīcā, nu provē to ievest savā pavasara saulgriežu virtuvē.
Tējas olu recepte
Sastāvdaļas:
6 olas;
3 ēdamkarotes Ķīnas melnās tējas, piemēram „Apsara” Golden Bud;
1 tējkarote malta kanēļa;
2 zvaigžņu anīsa ziedi;
3 ēdamkarotes sojas mērces;
Šķipsna sāls, šķipsna cukura.
Ja vēlaties gatavot oriģināli, tad nepieciešams piecu garšvielu maisījums, 2 ēdamkarotes, kura sastāvā ir zvaigžņu anīss, krustnagliņas, kanēlis, sičuaņas pipari, fenheļa sēklas.
Pagatavošana
Olas cieti novāra un ātri atdzesē aukstā ūdenī. Kamēr olas vārās, atsevišķi uzvāriet 1l ūdens ar tēju, pārējām sastāvdaļām un ļaujiet tām ievilkties. Kad olas novārītas uz cieta paliktņa ar veltni saspaida čaumalu, bet neļauj tai nolobīties. Nav jābaidās būt pārāk maigiem – pārliecinieties, ka olas čaumalu plaisas ir gana dziļas, tas nodrošinās spēcīgāku krāsu un garšu! Autentiskas marmora jeb tējas olas garšas iegūšanai ieteicams tās atstāt tējas un garšvielu vārījumā pat uz 12h. Taču vizuālais efekts parādīsies arī tad, ja tējas un garšvielu vārījumā ieliktās olas nelielā karstumā atstāj ievilkties 60 min. Pēc tam olas izņem no vārījuma un noloba. Olas būs ieguvušas marmora efektu un parastajai olai neraksturīgu garšas buķeti. Olas pasniedz kā uzkodu pie tējas.
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS! NEVILTOTS PRIEKS, KA LATVIJĀ IR SIRDSSILTI MĀKSLINIEKI, KURI IEGULDA SIRDI UN DVĒSELI LABDARĪBĀ LATVIEŠU TAUTAI.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.