Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (4)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
18:49Digitālais aģents: nevajag kautrēties par nezināšanu (1)
Cilvēkam vismaz reizi gadā ir jānodrošina sev pietiekama, ilgstoša un kvalitatīva atpūta. Ja nemitīgi sevi izdzen darbos, var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās. Astēnija ir slimība, kas rodas pārslodzes un pārstrādāšanās rezultātā.
Astēnija ir neirotisks sindroms, kas visbiežāk rodas palielinātas fiziskas un garīgas slodzes apstākļos, ja, piemēram, cilvēks strādā daudz, neņem atvaļinājumus un ir bijis ilgstošā emocionālā sasprindzinājumā, norāda portāls www.rigabrain.com.
Astēnijai ir četras pazīmes:
1) paaugstināta uzbudinātība, jutība, cilvēku ir viegli satraukt;
2) ātra fizisko spēku izsīkšana, cilvēks ilgstoši jūtas noguris;
3) emocionāla labilitāte ar nenoturīgu, nelīdzsvarotu garastāvokli, raudulību, kas rodas niecīgu iemeslu dēļ;
4) veģetatīva labilitāte ar miega un ēstgribas traucējumiem, sirdsklauvēm, svīšanu, sarkšanu, bālēšanu, asinsspiediena svārstībām, kas rodas pat pie nelielas slodzes.
Visbiežāk astēnija nerodas uzreiz. Sākumā cilvēka ķermenis signalizē ar salīdzinoši biežām saslimšanām. Ja tomēr neņemam vērā sava organisma signālus, tam „nākas” ķerties pie „smagākas artilērijas”.
Astēnisko sindromu var radīt arī meningīti, smadzeņu traumas, infekcijas, somatiskas slimības, ilgstošs stress un pārpūle.
Lai atbrīvotos no astēnijas, pirmkārt, jāsaprot cēloņi. Kas ir tas, kas astēniķi regulāri „izsit” no līdzsvara? Jānormalizē arī darba un atpūtas periodi, jo, lai ķermenis justos harmoniski, atpūtas laikam būtu jābūt vienlīdzīgam ar darbā pavadīto laiku.
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.