Optimizēta maksājumu apstrāde ar PaymentHub: mūsdienīgs risinājums darījumu pārvaldībai (5)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
18:02Valmieras autobusu parks uzsācis karu pret latviešu slavenību un citiem nodokļu maksātājiem (5)
17:56ATVADU FOTO GALERIJA UN VIDEO IZCILĀS AKTRISES RASMAS GARNES PIEMIŅAI (3)
08:13BOB MARLEY – ONE LOVE Official Tribute Show! 2024. gada 21. augustā (2)
Pērnā gada rudenī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau īstenoja vērienīgu reformu – t.s. pedagogu algu reformu, kuras ietvaros Rīgā aptuveni trešajai daļai skolotāju algas samazinājušās par spīti tam, ka kopējais skolēnu skaits šajā mācību gadā audzis par aptuveni tūkstoti bērnu, un tagad IZM gatavo nākamo reformu, lai no 2018. gada bērni uz skolu dotos jau no sešu gadu vecuma. Lai gan šo piedāvājumu pagaidām grūti nosaukt par izstrādātu un pārdomātu reformu, ir pamats uz to raudzīties ar nopietnām bažām, jo, kā liecina pieredze, līdz šim kādas reformas nepārdomātība nav bijis šķērslis tās īstenošanai.
Uldis Alksnis, tūrisma aģentūras “Jēkaba ceļojumi” vadītājs
Nesenie notikumi tūrisma nozarē, kad cilvēki, kuri samaksājuši par ceļojumu, paliek gan bez ceļojuma, gan bez naudas, liek aktualizēt jautājumu par tūrisma nozares uzraudzību un kontroli ceļotāju interesēs.
Edgars Toretto, speciāli portālam Krusttevs.com :
Neskatoties uz sarežģīto ģeopolitisko un starptautisko situāciju, Rīgas Brīvostā pārkrauto kravu apjoms turpina augt, kas ir tiešs ostas un tajā strādājošo stividorkompāniju nopelns. Tāpēc šķiet dīvaini Rīgas Brīvostas valdē esošo valsts pārstāvju centieni priekšvēlēšanu gaisotnē par visām varēm nomainīt ostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu, kā galveno iemeslu minot teorētisku iespējamību, ka nākotnē varētu tikt apdraudēta finansējuma saņemšana no Eiropas Savienības (ES) Krievu salas infrastruktūras izbūvei. Te nu nākas atgādināt, ka vismaz pagaidām šie pārmetumi ir nevietā - Krievu salas projekts norit saskaņā ar grafiku un ostai ir skaidrs un valdē vienbalsīgi akceptēts plāns, kā rīkoties, lai neapdraudētu finansējuma saņemšanu.
Diemžēl dažādu iemeslu dēļ joprojām liels skaits Rīgas vēsturiskajā centrā esošo agrāk tik skaisto namīpašumu nav atjaunoti. Pirmsavārijas vai avārijas stāvoklī ir ne tikai pašas ēkas, bet arī šo māju fasādes. Daļa īpašnieku vienkārši nevar atļauties atjaunot fasādi līdzekļu trūkuma dēļ, jo ne visiem denacionalizēto ēku īpašniekiem ir milzīga rocība. Taču ir risinājums, par kuru daudzi nemaz nenojauš – ieguldot līdzekļus ēkas restaurācijā, piecus gadus var saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi līdz pat 90%. Faktiski tas nozīmē, ka, piemēram, ēkas ielas puses fasādes renovācija minēto ēku īpašniekiem nerada nekādus papildu izdevumus, bet īpašuma kopējā vērtība būs krietni paaugstinājusies.